Przejdź do treści

Otwarcie sezonu z Mediuszem i Polar Sport Adventures

Co na Ciebie czeka
Kilka wariantów przyjazdu i programu: dobierz to co Ci pasuje!
Radosna, jak na otwarcie sezonu przystało, zabawa w doborowym towarzystwie ludzi gór
Spotkanie znajomych ze wspólnych wycieczek i poznanie nowych ludzi
Wspólne snucie górskich planów na 2021
Unikalny warsztat wyrobu PRAWDZIWYCH oscypków - TYLKO 8 miejsc!!!
Wycieczki na widokowo genialne miejsca Polskich Tatr
Klimatyczna, przebierankowa wycieczka sobotnia W STROJACH RETRO!
Wycieczka objazdowa po tajemniczym i nieoczywistym polskim Spiszu
Super zabawa :)
Dojazd
własny
Zakwaterowanie
pensjonat
Wyżywienie
HB (śniadania i obiadokolacje)
zgodnie z programem
Min. liczba uczestników
20

cena za osobę 460 PLN

Ostatni rok był inny niż wszystkie dotąd nam znane, niech zatem zacznie się Nowe! Wspólnie odgońmy zmartwienia minionego czasu, rozpuśćmy je w rozmowach i tańcach. Podzielmy się wspomnieniami, także tymi górskimi i wyznaczmy szlaki do wspólnego przejścia w 2021 roku.   

Wszystko w koło się zmienia jak w kalejdoskopie, życie pędzi, a pory roku przechodzą ledwie przez nas zauważane. Dopiero co było lato a już mamy wiosnę. Kiedy to minęło? Dawniej świętowano, by za daną część roku podziękować, zamknąć ją z jej trudami i plonami, a następnie ruszyć z nową siłą w kolejny etap. Świętowanie zatrzymuje na chwilę czas, daje poczuć radość życia, uświadamia wartość naszych działań i istotność ludzi wokół. Zatem świętujmy dzień, który jest, z wiosną w pełni, słońcem, kwiatami i kolorami. Górsko zrealizujemy się podczas niedługich, ale klimatycznych i widokowo bardzo atrakcyjnych wycieczek w Tatry i Pieniny. By poczuć co czuli dawniejsi zdobywcy Tatr odbędziemy sobotnią wycieczkę na Gęsią Szyję w strojach i ze sprzętem z epoki, kiedy turystów było w Tatrach niewielu, a o goretex’ie nikt nawet nie marzył. Dla zachęty do przebrania się zobaczcie zdjęcia z ostatniej takiej imprezy, a było klimatycznie :) 

​​​​​​​Informacje organizacyjne:  

Weekend „bożocielny” trwa 4 dni i wielu z nas ma je w pełni wolne. Nasza propozycja dopuszcza 3 różne warianty przyjazdu na Otwarcie Sezonu. Dobierzcie taki jaki Wam pasuje :) 

 • Wariant A - przyjazd w czwartek po południu, 4 dni, 3 noclegi 
 • Wariant B – przyjazd w piątek rano, 3 dni, 2 noclegi 
 • Wariant C – przyjazd w piątek wieczorem, 2 dni, 2 noclegi  
 • Wariant D – przyjazd w sobotę, 2 dni, 1 nocleg 

Szczegóły poniżej! 

Czwartek - czas przeznaczony na spokojny przyjazd, zakwaterowanie i odpoczynek pod Tatrami. 

Piątek - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego! Dzielimy się na trzy niezależne grupy i każda działa w inny sposób. 

 1. Ekskluzywne i wyjątkowe spotkanie z autentycznym Bacą i warsztat wyrabiania   własnoręcznego wyrabiania PRAWDZIWYCH oscypków! Tylko 8 miejsc!!! Kto pierwszy zarezerwuje ten pozna najtajniejsze sekrety bacówki ;) 
  Po południu ruszamy na łatwą i przyjemną wycieczkę w Pieniny z wejściem na Trzy Korony – szczyt z przepięknymi widokami na Tatry Polskie i Słowackie. 

 1. Tajemnice i sekrety polsko-węgiersko-słowackiego pogranicza: wycieczka objazdowa po wschodnim Podhalu i polskim Spiszu. Przejedziemy przez wszystkie ważne i warte odwiedzenia miejsca tj. Przełom Białki z Jaskinią Obłazową, w której odnaleziono najstarszy na świecie bumerang z kości mamuta, legendarny Zamek w Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim, omszałe piwnice winne we Frydmanie, “perełki” szlaku Architektury Drewnianej i Gotyckiej.  

 1. Konkretna tatrzańska wycieczka dla zapalonych górołazów: Kasprowy i przez Goryczkowe Czuby na Kopę Kondracką. Zapierające dech w piersiach panoramy, być może jeszcze zimowo wymagająca i niełatwa Grań Goryczkowych i wyjście powyżej 2000 m n.p.m. :) 

Sobota – klimatyczna wycieczka “przebierankowa” JAK TO DAWNIEJ W TATRY SIĘ WĘDROWAŁO, na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję. Gwarantowane unikalne zdjęcia i dużo radości - jak nie masz przebrania też możesz dołączyć :) 
I gwóźdź programu – wieczorna ZABAWA TANECZNA Z MUZYKĄ I TRUNKAMI według upodobań i smaków :) 

Niedziela – spokojna, regeneracyjna wycieczka w Tatry: Doliną Olczyską na Wielki Kopieniec. Wycieczka odbędzie się w tempie adekwatnym do sobotnich szaleństw ;) 
​​​​​​​Nic nas nie goni. To czas bycia razem w górach i obok nich, swobodnego i bez napinki. Zanurzmy się we wspólnej pasji, poobserwujmy przyrodę, usłyszmy ciszę. 

Galeria zdjęć

Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Otwarcie sezonu 2021
Program wyjazdu
Dzień 1
3 czerwca (czwartek) Boże Ciało

Miejsce spotkania: przy przyjeździe wieczornym spotykamy się przy Karcmie Muzykancko. Kliknij w link do mapki. 
Opcja dla chętnych, chcących przyjechać w czwartek wieczorem, by maksymalnie wydłużyć czas spędzony pod Tatrami. Nocleg połączony jest z obiadokolacją i śniadaniem. 
Obiadokolacja: pensjonat u Pani Zosi Rybki na granicy Zakopanego i Poronina. 
​​​​​​​Nocleg: pensjonat u Pani Zosi Rybki. 

Dzień 2
4 czerwca (piątek)

Śniadanie tylko dla tych, którzy byli już od czwartku: pensjonat u Pani Zosi Rybki. 
Obiadokolacja: pensjonat u Pani Zosi Rybki. - dotyczy wszystkich grup. 
Nocleg: pensjonat u Pani Zosi Rybki - dotyczy wszystkich grup. 

Trzy opcje do wyboru: 

 1. Szkolenie oscypkowe w bacówce na hali, plus wycieczka pienińska - tylko 8 miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń!!! 

Spotkanie o godzinie 7:30 w Ochotnicy Górnej kliknij w link do mapki. Podejście pod bacówkę.  W bacówce wcielamy się w rolę juhasów i pod okiem profesjonalnego bacy własnoręcznie  wykonujemy oscypki. Po szkoleniu czeka nas góralski poczęstunek. Z hali schodzimy do aut i  przejeżdżamy do Sromowców Niżnych. Stąd wędrujemy na przełęcz Chwała Bogu a z niej na  najsławniejszy szczyt Pienin – Trzy Korony. Zejście innym wariantem szlaku.  

Przejazd do Pensjonatu u Pani Zosi Rybki. 

​​​​​​​

 

 1. Całodzienna wycieczka szlakiem zabytków i atrakcji wschodniego Podhala i Spiszu - mało znanego historycznego pogranicza polsko-węgierskiego. 

Spotkanie o godzinie 9.00 w pensjonacie u Pani Zosi Rybki Kliknij link do mapki.  

W trakcie wycieczki odwiedzimy: 

 • Trybsz - XVIw. kościół z najstarszą panoramą Tatr 
 • Zamek w Niedzicy – jedyna węgierska warownia na terenie Polski 
 • Frydman z charakterystycznym dla Spiszu renesansowym kościołem i zaskakującymi winnymi  piwnicami 
 • Dębno - wpisany na listę UNESCO najstarszy drewniany kościół na Podhalu 
 • Zamek Czorsztyn – ruiny nadgranicznej twierdzy znanej z Powstania Kostki Napierskiego 
 • Łopuszna - Wspaniale wyposażony kościół, szlachecki dworek Tetmajerów i grób ks.  prof. Józefa Tischnera 
 • Przełom Białki. 

Przejazd do Pensjonatu u Pani Zosi Rybki. 

 

 1. Całodzienna wycieczka w Tatry – Kasprowy Wierch, Goryczkowe Czuby i Kopa Kondracka. 

Spotkanie o godzinie 8.00 w pensjonacie u Pani Zosi Rybki Kliknij link do mapki.  
Przejazd w okolice Kuźnic i stąd ruszamy na Kasprowy Wierch. Wędrujemy w linii słynnej kolejki linowej. Po drodze mijamy jej stację pośrednią. Z wierzchołka Kasprowego pierwsza i nie ostatnia dziś zapierająca dech w piersiach panorama. Chwila przerwy i ruszamy granią w kierunku Kopy Kondrackiej. Po drodze być może jeszcze zimowo wymagająca Grań Goryczkowych. Może nie będzie łatwo, ale widoki i sam fakt pokonywania nieoczywistej na przełomie tatrzańskich pór roku trasy wynagrodzą nam trudy wędrówki. Docieramy na dwutysięcznik - Kopę Kondracką, najwyższy punkt wycieczki 2005 m n.p.m. Tu zastanowimy się, który wariant powrotu będzie dla nas odpowiedni. Zejście do Doliny Kondratowej i dalej powrót do Kuźnic. 

 

​​​​​​​

Dzień 3
5 czerwca (sobota) Wycieczka Retro na Gęsią Szyję (1489 m n.p.m.) przez Rusinową Polanę i wieczorna zabawa przy ognisku na otwarcie sezonu 2021

Śniadanie: pensjonat u Pani Zosi Rybki. 
Spotkanie o godzinie 9.00 najlepiej w strojach z epoki w pensjonacie u Pani Zosi Rybki Kliknij link do mapki. Przejazd na Zazadnią, a stąd już pieszo szlakiem na Wiktorówki do kaplicy MB Królowej Tatr i na symboliczny cmentarz ofiar gór usytuowany obok. Podejście na Rusinową Polanę, a następnie na Gęsią Szyję. Zejście przez Waksmundzką Rówień i Polanę pod Wołoszynem. Jeszcze jedno spojrzenie na Tatry z Rusinowej Polany. Powrót przez Wierch Poroniec. 
Wieczorem po obiadokolacji – impreza taneczna i ogniskowe posiady.  
Obiadokolacja: pensjonat u Pani Zosi Rybki. 
Nocleg: pensjonat u Pani Zosi Rybki. 

​​​​​​​

Dzień 4
6 czerwca (niedziela) – Wielki Kopieniec (1328 m n.p.m.)

Śniadanie: pensjonat u Pani Zosi Rybki. 
Śniadanie o godz. 9.00, wyjazd w góry o 10.00. Podjeżdżamy na Jaszczurówkę, do wylotu doliny Olczyskiej i nią kierujemy się na Polanę Olczyską, by ocenić ilość wody w jednym z najobfitszych wywierzysk w Tatrach. Po przerwie przy szałasie szlak wyprowadza nas na Wielki Kopieniec. Szczyt otwiera rozległy widok na otoczenie Hali Gąsieniowej i okoliczne granie polskiej części Tatr. Zejście do Toporowej Cyrhli. Przejazd pod Karcmę Muzykancko lub wprost do domów. 
Koniec imprezy  

​​​​​​​

UWAGA! Program, jak i kolejność wycieczek może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i sił uczestników. Decyzja o wyborze i zmianach tras oraz kolejności wycieczek, należy wyłącznie do przewodników. 

Po dokonaniu wstępnej rezerwacji przez stronę www i opłaceniu wycieczki otrzymacie Państwo od nas mail informujący o zapisaniu na dany wyjazd. Kolejność wpłat (data wykonania przelewu) decyduje o zapisaniu na listę główną lub rezerwową (w przypadku zajęcia wszystkich miejsc na dany wyjazd). Jeżeli miejsca na wyjazd się nie zwolnią, zwrócimy Państwu opłatę za wycieczkę na podane konto lub przeksięgujemy na inny wyjazd zgodnie z Państwa decyzją. 

PROSIMY O NIEPRZYCHODZENIE NA MIEJSCE ZBIÓRKI BEZ OTRZYMANIA MAILOWEGO POTWIERDZENIA, ŻE JESTEŚCIE PAŃSTWO NA LIŚCIE UCZESTNIKÓW IMPREZY. 

Ceny dla uczestników: 

Wariant A - przyjazd w czwartek po południu, 4 dni, 3 noclegi: - 460 zł/os  
Piątek: do wyboru:  
- warsztat z robienia oscypków oraz wycieczka w Pieniny – jedynie dla pierwszych 8 osób!!!     
- wycieczka objazdówka Spisz lub Tatry  
Sobota: wycieczka w stylu RETRO na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję oraz wieczorna ZABAWA TANECZNA Z MUZYKĄ I TRUNKAMI. 
Niedziela - regeneracyjna wycieczka w Tatry na Wielki Kopieniec. 

Wariant B – przyjazd w piątek rano, 3 dni, 2 noclegi - 390 zł/os  
Piątek: do wyboru:   
- warsztat z robienia oscypków oraz wycieczka w Pieniny – jedynie dla pierwszych 8 osób!!!    
- wycieczka objazdówka Spisz lub Tatry   
Sobota: wycieczka w stylu RETRO na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję oraz wieczorna ZABAWA TANECZNA Z MUZYKĄ I TRUNKAMI.  
Niedziela - regeneracyjna wycieczka w Tatry na Wielki Kopieniec. 

Wariant C – przyjazd w piątek wieczorem, 2 dni, 2 noclegi - 310 Zł/os  
Piątek: nocleg z piątku na sobotę, z obiadokolacją i śniadaniem  
Sobota: wycieczka w stylu RETRO na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję oraz wieczorna ZABAWA TANECZNA Z MUZYKĄ I TRUNKAMI.   
Niedziela - regeneracyjna wycieczka w Tatry na Wielki Kopieniec. 

Wariant D – przyjazd w sobotę, 2 dni, 1 nocleg - 240 zł/os  
Sobota: wycieczka w stylu RETRO na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję oraz wieczorna ZABAWA TANECZNA Z MUZYKĄ I TRUNKAMI.  
Niedziela - regeneracyjna wycieczka w Tatry na Wielki Kopieniec. 

UWAGA: dla osób, które nie dojeżdżają własnym autem, pomagamy w transporcie do pensjonatu. Prosimy o kontakt w kwestii ustalenia szczegółów. 

Cena zawiera
 • opiekę przewodników tatrzańskich 
 • dla osób, które nie dojeżdżają własnym autem, pomagamy w transporcie do pensjonatu. Prosimy o kontakt w kwestii ustalenia szczegółów.  
 • w zależności od wybranych wariantów: 
 • warsztaty wyrabiania prawdziwych oscypków oraz wycieczkę w Pieniny 
 • wycieczkę objazdową po polskim Spiszu i wschodnim Podhalu 
 • wycieczkę w Tatry: Kasprowy i przez Goryczkowe Czuby na Kopę Kondracką 

oraz: 

 • wycieczkę RETRO w Tatry: na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję. 
 • regeneracyjną wycieczkę w Tatry: Doliną Olczyską na Wielki Kopieniec. 
 • noclegi w pensjonacie u Pani Zosi Rybki na granicy Zakopanego i Poronina w pokojach wieloosobowych (2, 4, 6-osobowych, ręcznik własny) 
 • bilety wstępu: do TPN-u i na Trzy Korony oraz do płatnych obiektów na Spiszu i Podhalu 
 • wyżywienie wg programu, sprzężone z noclegami: 
 • obiadokolacje przed każdą nocą w pensjonacie u Pani Zosi Rybki 
 • śniadania po każdej nocy w pensjonacie u Pani Zosi Rybki 
Cena nie zawiera
 • wydatków natury osobistej 
 • wyżywienia nie ujętego w programie 
 • parkingów przy początkach szlaków turystycznych – dotyczy dojeżdżających własnymi samochodami 

Informacje dodatkowe

Ekwipunek wymagany: 

 • plecak 
 • minimum 0,5 l picia 
 • buty trekkingowe lub sportowe dostosowane do warunków na szlakach i wybranej opcji piątkowej wycieczki 
 • spodnie turystyczne  
 • kurtka od wiatru i deszczu 
 • czapka lub buff 
 • czołówka 
 • klapki lub pantofle do schroniska 
 • uśmiech i dobry nastrój - obowiązkowo! 

Ekwipunek zalecany: 

 • strój retro na sobotnią wycieczkę  
 • bluza termiczna (merynos, polar itp.) 
 • okulary przeciwsłoneczne 
 • krem z odpowiednim filtrem 
 • ręcznik 
 • środki higieny osobistej 
 • lekarstwa własne (przepisane przez lekarza) 

Poziom zaawansowania: łatwy – wycieczka do 7 godz. czystego marszu, o przewyższeniu do 1000 m. 
​​​​​​​Wyjątek stanowi wycieczka na Kasprowy Wierch, Goryczkowe Czuby i Kopa Kondracka tu poziom zaawansowania jest oceniany na trudny – wymagająca kondycyjnie całodzienna wycieczka o przewyższeniu do 1600 m, wymagająca również ze względu na przejściowe warunki. 

Wszystkie informacje dotyczące przygotowania do wyjazdu znajdziesz na podstronie Przed wyjazdem

COVID: Na naszych wycieczkach i wyprawach zachowujemy odpowiednie standardy wynikające z sytuacji epidemicznej. Wycieczki i wyprawy odbywające się w małych grupach są wyraźnie oznaczone w programie imprezy. W naszych busach dysponujemy środkami odkażającymi i zapasowymi maseczkami ochronnymi. Przewodnicy i piloci zawsze mają “awaryjny” środek odkażający i kilka maseczek ochronnych. Na wycieczkach przebywamy w przestrzeni otwartej, często na terenach leśnych, z dobrą wentylacją i mikroklimatem sprzyjającym wzrostowi odporności na zachorowania. Na tych terenach nie ma obowiązku zasłaniania twarzy maseczką. Każdy uczestnik podpisuje oświadczenie, że nie ma objawów chorobowych, nie jest zdiagnozowany jako osoba chora na Covid i w ciągu ostatnich 14 dni, nie miał kontaktu z takimi osobami.  

Rezerwuj wyjazd

1 Po dokonaniu wstępnej rezerwacji przez stronę www i opłaceniu wycieczki otrzymacie Państwo od nas mail informujący o zapisaniu na dany wyjazd.
Kolejność wpłat (data wykonania przelewu) decyduje o cenie i zapisaniu na listę główną lub rezerwową (w przypadku zajęcia wszystkich miejsc na dany wyjazd). Jeżeli miejsca na wyjazd się nie zwolnią, zwrócimy Państwu opłatę za wycieczkę na podane konto lub przeksięgujemy na inny wyjazd zgodnie z Państwa decyzją.
łączna cena 460 PLN

Polecamy

 1. mała grupa!
 2. MAJÓWKA
 3. Super zabawa :)
Orawa i Babia Góra

wycieczka do celów testowych

 • -
sprawdź

 1. Super zabawa :)
Otwarcie sezonu 2021

trekkingi

Polska

Otwarcie sezonu z Mediuszem i Polar Sport Adventures

 • -
 • -
 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
 2. Hit sezonu
Turcja Droga Licyjska

trekkingi

Turcja

Turcja – Droga Licyjska i turecki Olimp

 • -
 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
 2. Hit sezonu
Madera

trekkingi

Portugalia

Madera – pływający ogród Atlantyku

 • -
 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
 2. Hit sezonu
Orawa i Babia Góra
wycieczka górska

weekendowe

Polska

Orawskie dwa dni pod Babią Górą

 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
kafel Kazbek.JPG

na szczyty

Gruzja

Kazbek i nie tylko

 • -
sprawdź