Przejdź do treści

Tatrzańskie Wakacje - tydzień 1

Co na Ciebie czeka
Włóczęga po Tatrach z przewodnikiem – wędrówka i duża porcja wiedzy o górach
Tatry Wysokie i Zachodnie - najpiękniejsze zakątki naszych gór
Zakopane – nie tylko Krupówki - odkrywanie mniej znanych zakamarków stolicy Tatr
Przygotowanie kondycyjne i wzrost umiejętności górskich
Komfortowy nocleg z przepyszną kuchnią
mała grupa!
Dojazd
własny
Transport na miejscu
bus
Zakwaterowanie
pensjonat
Wyżywienie
HB (śniadania i obiadokolacje)
Min. liczba uczestników
6
Promocja

- 10% na każdy turnus przy zakupie dwóch turnusów!

cena za osobę 1400 PLN

Choć wydaje się, że o Tatrach wszyscy wszystko już wiedzą, to jednak powrót w nasze polskie “góry wysokie” może za każdym razem dostarczyć nowych wrażeń i wzruszeń. Spotkanie z Tatrami w towarzystwie przewodnika pozwoli odkryć nieznane lub zapomniane miejsca na szlakach, które wydają się nam już doskonale znane. Jeśli jesteśmy tu rzadko to tym lepiej. Jeżdżących po świecie, szukających piękna w Alpach, na Kaukazie czy może nawet w Himalajach, powrót w Tatry zawsze zaskakuje. “Widziałem góry większe, wspanialsze i bardziej majestatyczne. W góry piękniejsze od Tatr jednak nie wierzę.” ten cytat zawsze pozostaje aktualny. Zaskakujące może być również Zakopane. Przedeptane milionem stóp Krupówki to nie jest cała stolica Tatr. Spróbujmy ją odkryć na nowo! Popracujemy także nad naszą kondycją oraz sprawimy, że poczujecie wyraźny wzrost przydatnych w górach umiejętności :) Zapraszamy do sympatycznego pensjonatu na tatrzańskie wakacje. Miłośników Tatr posiadających dwa tygodnie urlopu zapraszamy na połączenie turnusów. Udział w dwóch turnusach solidnie rozszerzy wiedzę o najpiękniejszych górach Polski. Połączenie ich związane jest oczywiście z atrakcyjną cenowo promocją- 10% na każdy turnus.  

Galeria zdjęć

Szpiglasowy od Pięciu Stawów
Szpiglasowy od Pięciu Stawów
GÓRSKIE WCZASY POD TATRAMI DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH - TURNUS I
GÓRSKIE WCZASY POD TATRAMI DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH - TURNUS I
Kuźnice z owcami
Kuźnice z owcami
Świnica i Walentkowy z Pośredniej Turni
Świnica i Walentkowy z Pośredniej Turni
Kościelec ze Skrajnej Turni
Kościelec ze Skrajnej Turni
GÓRSKIE WCZASY POD TATRAMI DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH - TURNUS I
GÓRSKIE WCZASY POD TATRAMI DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH - TURNUS I
Program wyjazdu
Dzień 1
PRZYWITANIE Z TATRAMI - sobota

Spotkanie w pensjonacie o godzinie 13. Zakwaterowanie. Pierwszy kontakt z Zakopanem. Wizyta w niedawno oddanym w nowej odsłonie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Wieczorem prezentacja filmu o tematyce tatrzańskiej.
Kolacja: w pensjonacie.  
Nocleg: w pensjonacie.  

Dzień 2
KASPROWY I KOPA KONDRACKA

Śniadanie: w pensjonacie. 
Przejazd do Ronda Kuźnickiego. Podejście do Kuźnic, miejsca, gdzie rozpoczęła się turystyczna historia Zakopanego. Wejście na Halę Gąsienicową i na Kasprowy Wierch. Wizyta w izbie IMGW. Przejście graniczną, niebanalną granią na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Wspinaczka na nasz pierwszy dwutysięcznik i zarazem pierwszy z Czerwonych Wierchów - Kopę Kondracką 2005 m. n.p.m. Zejście na Kondracką Przełęcz i dalej do Doliny Kondratowej. Tu krótki popas w schronisku i lekką już trasą do Kuźnic. Powrót do pensjonatu. 
Kolacja: w pensjonacie.  
Nocleg: w pensjonacie.  

​​​​​​​

Dzień 3
DOLINA CHOCHOŁOWSKA - GRZEŚ I WOŁOWIEC

Śniadanie: w pensjonacie.  
Przejazd do wylotu Doliny Chochołowskiej. Dolinę Chochołowską przejedziemy rowerem, m.in. poprzez tereny Wspólnoty Leśnej Ośmiu Wsi. Czy jest to Park Narodowy czy nie? Dotarcie do schroniska, miejsca malowniczego krajobrazowo i niezwykle istotnego historycznie. Związany z nim jest papież Jan Paweł II i Lech Wałęsa, ale też historie polskich lotów balonem czy karkołomnych akcji TOPR podczas niemieckiej okupacji. Po krótkiej przerwie wymarsz na Grzesia. Wejście na wierzchołek Grzesia i dalej granią na drugi już dwutysięcznik - Wołowiec. Zejście ze szczytu do Doliny Wyżniej Chochołowskiej. Tu, wśród śladów lodowca, docieramy do schroniska. Przerwa i rowerowy powrót na parking. Przejazd na kwaterę. 
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

​​​​​​​

Dzień 4
ZAKOPANE I REKREACJA

Śniadanie: w pensjonacie. 
W ramach dnia odpoczynkowego rowerowe zwiedzanie miasta Zakopane. Szukanie wpływu przyjezdnych na architekturę i kulturę Zakopanego. Czy istnieje proces odwrotny? Badanie fenomenu stolicy Tatr. W rowerowy spacer wpleciony zostanie relaksacyjny pobyt w termach zakopiańskich.  
Kolacja: w pensjonacie.  
​​​​​​​Nocleg: w pensjonacie.  

Dzień 5
DOLINA KOŚCIELISKA I STAROROBOCIAŃSKA oraz ORNAK

Śniadanie: w pensjonacie.  
Początek trasy to wylot doliny Kościeliskiej o zagadkowej nazwie Kiry. Przejście wg nas najpiękniejszą doliną Tatr Zachodnich. Dziś trudno uwierzyć, że 150 lat temu miejsce to tętniło życiem zakładów przemysłowych. Poznanie historii górnictwa i hutnictwa oraz... chyba najstarszego na Podhalu kamienia młyńskiego. Krótka przerwa w Schronisku. Wyjście na przełęcz Iwaniacką i dalej przejście granią na szczyt Ornak- 1854 m n.p.m. Przy dobrej pogodzie widoki zapierają dech w piersiach. Tatry Zachodnie są u naszych stóp. Tatry Wysokie doskonale widoczne są na wschodzie. Schodzimy do Doliny Starorobociańskiej i nią do Doliny Chochołowskiej. Powrót do Doliny Kościeliskiej Ścieżką nad Reglami. Prawie cała trasa przebiega przez historyczne tereny wypasowe. Czas więc na zwiedzenie bacówki, poznanie tradycji i legend związanych z wypasem owiec oraz tradycyjnej technologii produkcji oscypka. Powrót do Kir i dalej do pensjonatu. 
Kolacja: w pensjonacie.  
Nocleg: w pensjonacie.  

​​​​​​​

Dzień 6
KTO BYŁ NA WROTACH? DOLINA ZA MNICHEM – SZPIGLASOWY I WROTA CHAŁUBIŃSKIEGO

Śniadanie: w pensjonacie.  
Start z Palenicy Białczańskiej. Postaramy się dotrzeć do Morskiego Oka jeszcze przed falą spacerowiczów. W schronisku krótka przerwa i podejście do Doliny za Mnichem. Z jej progu rozpościera się cudowna panorama szeroko pojętych okolic Morskiego Oka. Podejście dnem Dolinki za Mnichem na przełęcz Wrota Chałubińskiego, z których roztacza się niezwykle oryginalny, choć nieco ograniczony widok. Powrót do Doliny za Mnichem i wejście na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch 2172 m n.p.m. Wspaniała panorama z najwyższego punktu osiągniętego podczas wycieczki. Zejście do Doliny Pięciu Stawów Polskich trasą częściowo ubezpieczoną łańcuchami i odpoczynek w schronisku słynącym z wysokogórskiego klimatu i przepysznej szarlotki. Zejście Doliną Roztoki na Palenicę. 
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie.  

​​​​​​​

Dzień 7
GRANATY

Śniadanie: w pensjonacie. 
Ostatnia nasza wycieczka wprowadza nas w świat sławetnej Orlej Perci. Z Kuźnic ruszamy do schroniska Murowaniec skąd pójdziemy nad Czarny Staw Gąsienicowy. Poszukamy związków tego pięknego stawu z romantykiem Juliuszem Słowackim. Dalej w górę ku Granatom. Wspinamy się na Skrajny Granat i na jego wierzchołku (2225m n.p.m.) docieramy do Orlej Perci, która przez słynną szczerbinę w Skrajnej Sieczkowej Przełączce doprowadzi nas na Zadni Granat z jego cudownymi panoramami. Powoli wracamy do Czarnego Stawu i dalej do schroniska. Po kolejnych 2 godzinach jesteśmy już w Kuźnicach. 
Kolacja: w pensjonacie.  
Nocleg: w pensjonacie.  

​​​​​​​

Dzień 8
OSTATNI DZIEŃ POD TATRAMI - sobota

Śniadanie: w pensjonacie.  
​​​​​​​Po śniadaniu powolne pakowanie i około południa wykwaterowanie z pensjonatu. 

Cena wczasów: 1400 zł /os. - w przypadku łączenia turnusów I i II obowiązuje promocja - 10% na każdy turnus.  

Ceny i szczegółowe zasady realizacji programu mogą ulec zmianie ze względu na zmiany obowiązujących w Polsce obostrzeń epidemicznych związanych z COVID – 19. 

Cena zawiera
 • noclegi:  pensjonat na granicy Zakopanego i Poronina 
 • wyżywienie:  
  • śniadania - wszystkie noclegi w pensjonacie 
  • kolacje - wszystkie noclegi w pensjonacie 
 • wstępy do TPN 
 • transport z miejsca zakwaterowania do początku szlaku i odwiezienie do miejsca zakwaterowania po wycieczce 
 • ubezpieczenie NNW i KL  
 • opiekę polskiego przewodnika  
Cena nie zawiera
 • posiłków nie wymienionych w programie  
 • dojazdu do Zakopanego – opcja dodatkowa 
 • wydatków natury osobistej   

Informacje dodatkowe

Ekwipunek wymagany:  

 • Plecak ok. 25 l 
 • buty – trekkingowe. Najlepiej skórzane, choć buty goreteksowe też są ok. Istotny jest nasz komfort podczas marszu, również w deszczu i po ewentualnych mokrych trawach 
 • spodnie turystyczne –absolutnie nie jeansy!  
 • kurtka od wiatru i deszczu 
 • czapka 
 • rękawiczki  
 • czołówka + zapasowe baterie 

  

Ekwipunek zalecany:  

 • bluza termiczna (merynos, polar itp.) 
 • podkoszulki – nie bawełniane!  
 • apteczka, lekarstwa własne (przepisane przez lekarza) 
 • ciepłe skarpety 
 • kijki teleskopowe 
 • mała lornetka 
 • okulary przeciwsłoneczne 
 • krem z odpowiednim filtrem  
 • termos  
 • mały parasol 
 • klapki 
 • sandały 

Poziom zaawansowania: średniotrudny – wymagające kondycyjnie całodzienne wycieczki o przewyższeniu do 1600 m, z jedną wycieczką trudną o przewyższeniu powyżej 1800m.  

Wszystkie informacje dotyczące przygotowania do wyjazdu znajdziesz na podstronie Przed wyjazdem

COVID: Na naszych wycieczkach i wyprawach zachowujemy odpowiednie standardy wynikające z sytuacji epidemicznej. Wycieczki i wyprawy odbywające się w małych grupach są wyraźnie oznaczone w programie imprezy. W naszych busach dysponujemy środkami odkażającymi i zapasowymi maseczkami ochronnymi. Przewodnicy i piloci zawsze mają “awaryjny” środek odkażający i kilka maseczek ochronnych. Na wycieczkach przebywamy w przestrzeni otwartej, często na terenach leśnych, z dobrą wentylacją i mikroklimatem sprzyjającym wzrostowi odporności na zachorowania. Na tych terenach nie ma obowiązku zasłaniania twarzy maseczką. Każdy uczestnik podpisuje oświadczenie, że nie ma objawów chorobowych, nie jest zdiagnozowany jako osoba chora na Covid i w ciągu ostatnich 14 dni, nie miał kontaktu z takimi osobami. 

Rezerwuj wyjazd

1 Po dokonaniu wstępnej rezerwacji przez stronę www i opłaceniu wycieczki otrzymacie Państwo od nas mail informujący o zapisaniu na dany wyjazd.
Kolejność wpłat (data wykonania przelewu) decyduje o cenie i zapisaniu na listę główną lub rezerwową (w przypadku zajęcia wszystkich miejsc na dany wyjazd). Jeżeli miejsca na wyjazd się nie zwolnią, zwrócimy Państwu opłatę za wycieczkę na podane konto lub przeksięgujemy na inny wyjazd zgodnie z Państwa decyzją.
łączna cena 1400 PLN

Polecamy

 1. mała grupa!
 2. MAJÓWKA
 3. Super zabawa :)
Orawa i Babia Góra

wycieczka do celów testowych

 • -
sprawdź

 1. Super zabawa :)
Otwarcie sezonu 2021

trekkingi

Polska

Otwarcie sezonu z Mediuszem i Polar Sport Adventures

 • -
 • -
 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
 2. Hit sezonu
Turcja Droga Licyjska

trekkingi

Turcja

Turcja – Droga Licyjska i turecki Olimp

 • -
 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
 2. Hit sezonu
Madera

trekkingi

Portugalia

Madera – pływający ogród Atlantyku

 • -
 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
 2. Hit sezonu
Orawa i Babia Góra
wycieczka górska

weekendowe

Polska

Orawskie dwa dni pod Babią Górą

 • -
sprawdź

 1. mała grupa!
kafel Kazbek.JPG

na szczyty

Gruzja

Kazbek i nie tylko

 • -
sprawdź